Wydarzenie

Nazwa imprezy: Zakończenie projektu "Józef Piłsudski i Zamość"
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Zamość, ul. Zamkowa 2
Data i godzina: 05.12.2017, od 14:00
Organizator: Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: muzeumarsenal.pl
Dodane przez: Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Oddział Muzeum (32) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

W tym roku przypada 150 lecie urodzin Józefa Piłsudskiego. W związku z tą rocznicą Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił Marszałka jednym z patronów 2017 roku.

Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał zaplanowało szereg działań edukacyjnych i kulturalnych dla uczczenia postaci tego wielkiego Polaka. Rozpoczęły się one 15 lipca, otwarciem wystawy „Józef Piłsudski. Zamość, Zamojszczyzna w 150. rocznicę urodzin” a zakończą się 5 grudnia 2017 r. - w dniu urodzin Józefa Piłsudskiego.

Tego dnia odbędzie się w Muzeum uroczyste podsumowanie projektu "Józef Piłsudski i Zamość" realizowanego w ramach programu „Patriotyzm Jutra”oraz konkurs recytatorski „Poetycko w dniu urodzin Józefa Piłsudskiego” skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Celem konkursu jest popularyzacja osoby Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwowotwórczej.

Podsumowanie projektu oraz konkurs recytatorski odbędzie się 5 grudnia 2017 r., o godz. 14.00 w Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał.

Serdecznie zapraszamy!
***
Projekt "Józef Piłsudski i Zamość", realizowany jest w ramach programu Patriotyzm Jutra i dofinansowany został ze środków Muzeum Historii Polski

Informacje dodatkowe

  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie lokalne

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 16.11.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 233 Poleć znajomemu