Wydarzenie

Nazwa imprezy: XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. Dni Grunwaldu 2018
Kategoria imprezy: Rekonstrukcje
Miejsce imprezy: Stębark, Pola Grunwaldzkie
Data i godzina: 12.07.2018, od 10:00 - 15.07.2018
Organizator: Gmina Grunwald, Fundacja Grunwald, Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.grunwald1410.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (4940) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Program „Dni Grunwaldu 2017” XX Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

UWAGA: rozpoczęcie Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem o godz. 15.00

10.07.2018 – WTOREK

23.00 - Nocny Turniej łuczniczy "O Złote Jajo Gryfa". (Chorągiew Rycerzy Nadreńskich)

 

11.07.2018 – ŚRODA

11.00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel". (Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12.00 - Piąte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – III Turniej Bojowy Kobiet
18.00 - Piate Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 - VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball - „Grundial 2018”


12.07.2018 – CZWARTEK 

10.00 - 13.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I  
13.30 - 16.00 - 
VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II 
15.00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza) 
16.00 -
 Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” - Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)
20.00 – VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

 

13.07.2018 - PIĄTEK

9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45 - Warsztaty chorału gregoriańskiego - Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej) 
10.00 - VIII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych  (sala kinowa Muzeum)
10.00 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje
11.30 - VIII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich IV Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 - "Grunwaldzkie Wici"

14.00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy -  (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza) 
14.00 - Turniej Bardów -  scena "U Rycerzy"
14.30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
15:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 - (sala kinowa Muzeum)
16:00 – 19:00 - XIII Grunwaldzkie Spotkania z folklorem  (scena festynowa)
17.00 - Próba generalna XXI Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem 
18.00 - Koncert zespołu Folk Music - scena "U Rycerzy"
19.00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 –
 Występ  zespołu i wspólna zabawa z zespołami ( scena festynowa)

 


14.07.2018 - SOBOTA
9.00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
9.00 -Msza De Divisione Apostolorum -Msza odprawiana w języku Łaciński (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza 
9.00
 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - VI Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy

15.00 – XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem  scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki

16.00 - Koncerty zespołu Folk Music -  scena "U Rycerzy"
16:00 – 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej  (scena festynowa )  
17:30 – 21.00 
- Koncerty zespołów (scena festynowa)  
21:00 - 
Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show"  - “Ogniem Grunwald Krzesany" (plac turniejowy)
23:00 - Pokaz sztucznych ogni  (przy scenie festynowej )


15.07.2018 - NIEDZIELA

10:00- Msza De Divisione Apostolorum-Msza odprawiana w języku Łaciński (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Inscenizacja historyczna
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Kuchnia regionalna i tradycyjna
  • Parking płatny
  • Pokazy rycerske
  • Program artystyczny
  • Warsztaty ginących zawodów
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie ogólnopolskie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 12.07.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 56 Poleć znajomemu