Wydarzenie

Nazwa imprezy: XX Plener Malarski Osób Niepełnosprawnych w Wieliczce i Bochni
Kategoria imprezy: Warsztaty
Miejsce imprezy: Wieliczka, ul. Zamkowa 8 w Wieliczce i ul. Campi w Bochni
Data i godzina: 03.07.2018, od 10:00 - 04.07.2018
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: http://www.muzeum.wieliczka.pl
Dodane przez: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (36) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Czy kopalnia może  stanowić odpowiednie miejsce dla działań skierowanych do osób niepełnosprawnych? To pytanie zadawali sobie organizatorzy pierwszego pleneru malarskiego: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka i Fundacja Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie nie przypuszczając, że pomysł się spodoba i powstanie tak długi cykl.  W tym roku będą organizować już XX Plener Malarski Osób Niepełnosprawnych pt. „Królewskie kopalnie soli w Wieliczce i Bochni” w dniach od 3 lipca do 4 lipca 2018 r.

W czasie pierwszych plenerów uczestnicy zapraszani byli do malowania wnętrz Muzeum w kopalni soli, które są dostępne nawet dla osób poruszających się na wózkach. W kolejnych latach Muzeum wzbogacało ofertę plenerów o najpiękniejsze miejsca i ciekawe obiekty z Małopolski i okolic np: zamki kazimierzowskie w Wieliczce, Niepołomicach, Wiśniczu, miejsca związane z osobą Jana Pawła II - Kraków, Kalwaria Zebrzydowska, Niegowić, Wadowice, a ostatnio obiekty wpisane na listę UNESCO, takie jak kopalnie w Wieliczce i Bochni, zabytkowe miasta Kraków i Zamość, cerkwie, kościoły  czy Hala Stulecia w Wrocławiu.

W bieżącym roku historia zatoczy koło i z okazji tak pięknego jubileuszu osoby niepełnosprawne znowu zjadą do kopalń w Wieliczce (3 lipca) i Bochni (4 lipca) malując ich wyjątkowe piękno. Prace twórców będzie można oglądać na wystawie pt. „Królewskie kopalnie soli w Wieliczce i Bochni” od 4.10 do 31.12.2018 r. w Muzeum na III poziomie kopalni. W związku z jubileuszem zaprezentuje ona  także  wybrane obrazy powstałe podczas wcześniejszych plenerów.

Warto przypomnieć, że  Ogólnopolski Plener Malarski Artystów Niepełnosprawnych został wyróżniony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na „Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku 1999”.

 

Stały patronat medialny: TVP Kraków

Patronat: Nasze Sprawy

Informacje dodatkowe

  • Integracja międzypokoleniowa
  • Wydarzenie ogólnopolskie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 02.07.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 350 Poleć znajomemu