Wydarzenie

Nazwa imprezy: XII Cysterskie Lato Muzyczne
Kategoria imprezy: Muzyka/Taniec
Miejsce imprezy: Żarnowiec, kościół Zwiastowania Pana
Data i godzina: 06.08.2017, od 20:30 - 20.08.2017
Organizator: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, Parafia p.w. Zwiastowania Pana w Żarnowcu
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.filharmonia.gda.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (4839) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

W dniach 9 lipca – 20 sierpnia 2017 roku (niedziele, g. 20.30) w późnogotyckim kościele Zwiastowania Pana w Żarnowcu, będzie miała miejsce dwunasta odsłona Cysterskiego Lata Muzycznego.

W koncertach XII Cysterskiego Lata Muzycznego przewiduje się udział znakomitych artystów z polskich i zagranicznych ośrodków muzycznych, prezentujących różnorodny repertuar literatury muzycznej, m.in. nestor polskiej organistyki prof. Józef Serafin, Jerzy Kukla w duecie z klarnecistą Jackiem Sribniakiem. Michał Dąbrowski w koncercie, zaplanowanym na 13 sierpnia, zaprezentuje improwizacje organowe na tematy maryjne. Wyjątkowo intersująco przedstawia się koncert na zakończenie cyklu w wykonaniu Dyrektora Artystycznego cyklu, I. organisty Archikatedry Oliwskiej Romana Peruckiego i wybitnego polskiego flecisty Łukasza Długosza. Połączenie maestrii tych dwóch artystów w niecodziennej konfiguracji muzycznej, zagwarantuje melomanom najwyższy poziom artystyczny i oryginalność wykonania.

Na program siedmiu koncertów cyklu złożą się specjalnie przygotowane przez zaproszonych artystów programy koncertowe, wykorzystujące brzmienie zabytkowych, ponad stuletnich, składających się z 891 metalowych i drewnianych piszczałek organów żarnowieckiego kościoła. Dodatkowym walorem koncertów będzie bezpłatny wstęp na wszystkie koncerty oraz spotkania publiczności z artystami w krużgankach kościoła po każdym koncercie.

Organizacja Cysterskiego Lata Muzycznego w malowniczym Żarnowcu, oddalonym od centrów kultury i centrów ekonomiczno - gospodarczych, umożliwia publiczności z różnych grup wiekowych aktywne uczestnictwo w kulturze wysokiej w okresie wakacyjnym.

Informacje dodatkowe

  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie ogólnopolskie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 04.07.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 420 Poleć znajomemu