Wydarzenie

Nazwa imprezy: Wystawa „Sól w oku satyry”
Kategoria imprezy: Inne ciekawe
Miejsce imprezy: Wieliczka, Daniłowicza 10
Data i godzina: 21.03.2018, od 18:00 - 16.09.2018
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: http://www.muzeum.wieliczka.pl
Dodane przez: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (35) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Czy sól może być inspiracją? Tak! Jest nią od lat dla artystów, a także dla satyryków uczestniczących w plenerze „Sól w oku satyry”. Prace tegorocznego pleneru są prezentowane na wystawie w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w kopalni soli, od 21 marca do 16 września 2018 roku.

W tym roku rysownicy przemierzyli kilometry tras w kopalniach soli w Wieliczce i Bochni oraz odwiedzili Zamek Żupny w Wieliczce przyglądając się swym krytycznym wzrokiem soli i poszukując różnorodnych z nią skojarzeń. Owocem tych twórczych zmagań jest około 150 prac. Hitem jest intrygujący cykl SÓLrealizm, ale warto zobaczyć wszystkie prace – jedne rozśmieszą do łez, inne zaskoczą rodzajem skojarzenia, a jeszcze inne zmuszą do intensywnego myślenia w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie - co autor miał na myśli. Są też satyryczne „komiksy”. Przyglądając się pracom można dojść do wniosku, że „śmieszne związki” ze solą można zobaczyć w każdej sferze naszego życia.

Na wystawie stoi krzywe zwierciadło, będzie więc możliwość by stanąć twarzą w twarz ze swą karykaturą i sprawdzić czy potrafimy śmiać się z siebie równie dobrze jak z innych. Oj będzie się działo, a emocje przed przegrzaniem ostudzi chłód kopalni.

W III Ogólnopolskim Plenerze Satyrycznym (19-24.02.2018), którego komisarzem był Dariusz Pietrzak, wzięło udział 12 rysowników z Polski i Czech: Henryk Cebula, Michał Graczyk, Marek Gliwa, Andrzej Graniak, Jarosław Hnidziejko, Sergiusz Kaszkowski, Tomasz Niewiadomski, Piotr Rychel, Iwona Rymaszewska, Václav Šípoš (Czechy), Tomasz Wołoszyn i Magdalena Wosik.

Wystawie towarzyszy katalog „Żartem i solą”, który warto postawić na stole obok solniczki i humorem doprawiać każdy dzień.

Organizator pleneru i wystawy: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Współpraca: Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury

 

Stały patron medialny: TVP Kraków

Informacje dodatkowe

  • Wstęp płatny
  • Wydarzenie ogólnopolskie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 20.03.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 774 Poleć znajomemu