Wydarzenie

Nazwa imprezy: Wódka elementem tradycji, kultury, historii… - wykład
Kategoria imprezy: Inne ciekawe
Miejsce imprezy: Zielona Góra, Muzeum Ziemi Lubuskiej, al. Niepodległości 15
Data i godzina: 19.04.2018, od 17:30
Organizator: Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.facebook.com/events/1978742449121991/
Dodane przez: Gość (50) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza w czwartek, 19 kwietnia 2018 r. o godz. 17.30 na wykład Andrzeja Szumowskiego Wódka elementem tradycji, kultury, historii – instrument promocji Polski na świecie.

Polska jest bez wątpienia krajem miłośników wódki. Coraz więcej jest też wśród nas prawdziwych jej koneserów i nic w tym dziwnego – w końcu jakość Polskiej Wódki jest unikatowa w skali świata. Polska Wódka jest nie tylko naszym dobrem i dziedzictwem narodowym oraz jednym z nieodłącznych atrybutów polskości na świecie. To również bardzo ważny element polskiej kultury, który od wieków towarzyszy Polakom podczas celebracji ważnych chwil.

Dwa miesiące dzielą nas od otwarcia Muzeum Polskiej Wódki. Zostanie ono umieszczone w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Nie jest to lokalizacja przypadkowa. Niegdyś, na powierzchni 50 tys. m², pomiędzy ulicą Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską, wznosił się kompleks neogotyckich budynków, w których mieściła się Warszawska Wytwórnia Wódek „Koneser”. To właśnie tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek, jak Luksusowa i Wyborowa.

Jednym z inicjatorów tego pomysłu jest Andrzej Szumowski, pełniący obecnie funkcje wiceprezesa Zarządu Wyborowa Pernod Ricard.

Informacje dodatkowe

  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 11.04.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 544 Poleć znajomemu