Wydarzenie

Nazwa imprezy: Wielki Jarmark Czempiński - Złączeni z Niepodległą. 100. Rocznica odzyskania niepodległości.
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Czempiń, Rynek
Data i godzina: 30.09.2018, od 12:00
Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.spiszcz.org
Dodane przez: Gość (57) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Już po raz czwarty zapraszamy na Wielki Jarmark Czempiński. Tym razem pod hasłem: „Złączeni z Niepodległą. 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości”. Jego głównym celem jest uczczenie jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości, ze szczególnym naciskiem na pokazanie udziału mieszkańców ziemi czempińskiej w procesie jej odradzania. Chcemy również, aby była to okazja do integracji lokalnej społeczności w radosnej atmosferze.

Jarmark ma charakter historyczno-kulturalno-handlowy. Od godz. 12.00 na czempińskim Rynku będzie można kupić ręcznie robione zabawki, ozdoby, serwetki, biżuterię, poduszki, artykuły kreatywne, miody, kawy, herbaty oraz wiele innych. Nie zabraknie też smacznych potraw i napojów.

W jednej z bram oraz w przestrzeni samego Rynku znajdzie się wystawa. Będzie się ona składać z plansz z opisami wydarzeń oraz biogramów, wzbogaconych materiałem ikonograficznym, aktowym ukazującym osoby, wydarzenia i miejsca związane z odzyskaniem niepodległości. Wystawa wzbogacona zostanie eksponatami – militariami, dokumentami, fotografiami i innymi pamiątkami, w tym związanymi bezpośrednio z mieszkańcami Czempinia i okolic.

Ważnym elementem programu Jarmarku będą dioramy, przygotowane przez zaproszonych rekonstruktorów pokazy (np. umundurowania, broni, musztry, itp.), oraz pokaz mody kobiecej od XIX w. do okresu międzywojennego.

Tradycją czempińskich jarmarków są również prelekcje, odbywające się w jednej z bram przy rynku. W tym roku będą one dotyczyły barw narodowych, udziału kobiet w powstaniu wielkopolskim oraz udziału czempiniaków w procesie odzyskiwania niepodległości. W tle na Rynku rozbrzmiewać będzie muzyka, zagrają akordeoniści, zaśpiewają przedszkolaki, będzie można obejrzeć pokaz tańca.

Dla najmłodszych zorganizowane będą warsztaty m.in. tworzenia powstańczych rozetek, trefli, składania modelu samolotu Albatros, malowania toreb i drewnianych ptaszków, tworzenia świec, filcowania, ekologiczne itp.

PROJEKT JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY CZEMPIŃ.

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Inscenizacja historyczna
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Kuchnia regionalna i tradycyjna
  • Parking bezpłatny
  • Pokazy rękodzieła
  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 22.09.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 440 Poleć znajomemu