Wydarzenie

Nazwa imprezy: WIELICZKA: Europejskie Dni Dziedzictwa 2018
Kategoria imprezy: Historyczne
Miejsce imprezy: Wieliczka, ul. Zamkowa 8
Data i godzina: 15.09.2018, od 09:00 - 16.09.2018
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: http://www.muzeum.wieliczka.pl
Dodane przez: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (36) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka  zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa w dniach 15 i 16 września 2018r. do obiektów wpisanych na Listę UNESCO - Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli. Wstęp wolny.

W nawiązaniu do myśli przewodniej tegorocznej, polskiej edycji tego wydarzenia „Niepodległa dla wszystkich” przygotowano zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców „Kto ty jesteś?” (godz. 9.00-15.00) oraz  prelekcję „U progu niepodległości” (godz. 10.00,14.00).

Na uczestników wydarzenia czekają piękne i cenne solniczki prezentowane na nowej wystawie. Najstarsza w zbiorach w kształcie kielicha wykonana z agatu datowana jest na ok. 1500 r. Uwagę zwraca dużych rozmiarów serwis przyprawowy pełniący rolę dekoracji środka stołu z czterema pojemnikami na przyprawy symbolizującymi cztery pory roku (godz. 9.00-20.00).

Z twórczością współczesnych, wielickich artystów można zapoznać się oglądając jubileuszową wystawę: „25 lat Wielickiej Grupy Twórców Art.-Klub”. A do przypadającej właśnie rocznicy  wybuchu II Wojny Światowej  nawiąże wystawa „Polskie formacje wojskowe w czasie II Wojny Światowej”(godz. 9.00-20.00).

Warto dotrzeć  w tym dniu do ekspozycji Muzeum w kopalni soli gdzie, obok zwiedzania  wystawy stałej i czasowej „Sól w oku satyry” będzie można zobaczyć multimedialny pokaz z wykorzystaniem grafik J. Hrdiny. Prezentują one komory zwiedzane w wielickiej kopalni  w I połowie XIX w. Wśród dodatkowych atrakcji proponowanych wówczas zwiedzającym znalazły się  pokazy sztucznych ogni bengalskich dziś niemożliwe do realizacji. 

Uwaga: do zwiedzania Muzeum w kopalni wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz znajdujący się na  www.muzeum.wieliczka.pl, prowadzona od 11 września , od godz.8.00.

 

Informacja: Dział Edukacji, Tel: 12 289 16 33

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 06.09.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 659 Poleć znajomemu