Wydarzenie

Nazwa imprezy: Widowisko multimedialne Światło Zwycięstwa Poznań 2019
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Poznań, Plac Wolności
Data i godzina: 27.12.2019, od 18:30
Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: https://www.facebook.com/events/510974239490413/
Dodane przez: Serwis konik.pl (5021) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Widowisko multimedialne ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019, na które zaprasza SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO, to spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych, laserów i ognia poświęcony tematyce Powstania Wielkopolskiego, w którym zaakcentowane zostaną najważniejsze wydarzenia zwycięskiego zrywu, a historia Powstania ukazana zostanie w niecodzienny, nowatorski sposób.
Sceną widowiska będzie fasada Arkadii przy placu Wolności w Poznaniu, reprezentacyjnego budynku dobrze znanego nie tylko Poznaniakom. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, to właśnie w okolicach Arkadii 27 grudnia 1918 r. postrzelony został Franciszek Ratajczak, to właśnie na placu Wolności - 100 lat temu Wojska Wielkopolskie złożyły swoją przysięgę.
Pokaz ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019 będzie hołdem składanym Powstańcom i oryginalną lekcją historii, w której do opowiedzenia faktów historycznych wykorzystamy sztukę audiowizualną, efekty pirotechniczne, laserowe i świetlne najnowszej generacji.
Multimedialne widowisko, podczas którego zobaczycie mapping historyczny poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu, wzbogacony spektakularnym pokazem laserów ze specjalną muzyką w tle oraz koncert na wirtualnej harfie w wykonaniu Kamila Skickiego wprowadzi widzów w nastrój dumy
i triumfu z bohaterskich dokonań naszych wielkopolskich rodaków sprzed 101 lat. Od godziny 17.30 Plac Wielkopolski rozbłyśnie podświetlonymi architektonicznie budynkami, co stanowić będzie swego rodzaju scenografię do widowiska. Nie zabraknie również dźwięków patriotycznych, a podniosły nastrój zwieńczy Marsylianka Wielkopolska.
Aby dopełnić gorącą atmosferę oczekiwania, dla zgromadzonych widzów przygotowaliśmy bezalkoholowy napój korzenny, który serwowany będzie bezpłatnie przed pokazem premierowym. Uczestnicy wydarzenia mogą również liczyć na pamiątki ze wspólnego świętowania 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, które w tym roku będą „świecić” w nawiązaniu do pokazu multimedialnego.
Na wyjątkowy pokaz z historią w tle zaprosi wszystkich zgromadzonych o godz. 18.30 gospodarz obchodów 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.
Widowisko ŚWIATŁO ZWYCIĘSTWA Poznań 2019 zostanie wyemitowane 27.12.2019 roku jeszcze dwukrotnie, bezpośrednio po pokazie premierowym.
Tego dnia spodziewajcie się zmian w komunikacji tramwajowej (szczegóły podamy w późniejszym terminie), również nitka drogi przy placu Wolności od strony Empiku będzie zamknięta w godzinach 16.00 - 21.00.
Parking pod placem Wolności będzie czynny.
Data wydarzenia: 27 grudnia 2019 godz. 18.30
Lokalizacja: plac Wolności

Wstęp na widowisko jest bezpłatny, nie obowiązują wejściówki!

ŚWIĘTUJCIE Z NAMI 101. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO!

Szczegółowy program obchodów 101. rocznicy Powstania Wielkopolskiego znajdziesz na https://27grudnia.pl/program-obchodow
 

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie lokalne
  • Wydarzenie ogólnopolskie
  • Wydarzenie powiatowe
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 16.12.2019
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 283 Poleć znajomemu