Wydarzenie

Nazwa imprezy: Weekend dla Seniora w Zamku Żupnym w Wieliczce
Kategoria imprezy: Historyczne
Miejsce imprezy: Wieliczka, ul. Zamkowa 8
Data i godzina: 23.09.2017, od 09:00 - 24.09.2017
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: http://www.muzeum.wieliczka.pl
Dodane przez: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (33) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza Seniorów 23 i 24 września 2017 r. w godzinach 9.00 - 20.00 do Zamku Żupnego w Wieliczce w ramach kampanii „60+ Kultura” organizowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W Zamku Żupnym, wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO, można zwiedzić wystawy stałe, pośród których na szczególną uwagę zasługuje właśnie zmieniona wystawa  „Solniczki - małe arcydzieła sztuki”. Prezentuje ona wiele cennych solniczek (srebrnych i porcelanowych) zakupionych w Europie w ciągu ostatnich lat. Wśród nich znalazła się pierwsza złota solniczka z monogramem E pod koroną. Wiązany jest on z osobą księcia Ernesta II Sachsen-Coburg-Gotha (1818-1893), starszego brata Alberta, męża Wiktorii królowej brytyjskiej. O nowych obiektach opowie kustosz  Klementyna Ochniak-Dudek w czasie spotkania „Wybitne dzieła złotnictwa i porcelany (XVI-XVIII w.) wśród nowości muzealnej kolekcji solniczek” w sobotę 23 września  o godz. 15.00.

Wielu ciekawych informacji dostarczą:  wystawy czasowe - „Sól w Polsce – współczesne ośrodki produkcji”  a w plenerze dziedzińców zamkowych „Wielokulturowość Rzeczypospolitej” i  „Zamki i pałace w kraju nad Wisłą” oraz zwiedzanie Zamku  z przewodnikiem w sobotę i niedzielę o  godz. 10.00 i 12.00. 

www.muzeum.wieliczka.pl

 

 

 

 

Informacje dodatkowe

  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie ogólnopolskie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 19.09.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 228 Poleć znajomemu