Wydarzenie

Nazwa imprezy: VI Bełchatowski Orszak Trzech Króli
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Bełchatów, Kościół NMP Matki Kościoła
Data i godzina: 06.01.2018, od 12:00
Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota”
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.wspolnotabelchatow.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (4959) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Organizatorzy bełchatowskiego Orszaku Trzech Króli serdecznie zapraszają wszystkich bełchatowian do wspólnego kolędowania w Uroczystość Objawienia Pańskiego tj. w najbliższą sobotę - 6 stycznia.  Bełchatowski Orszak rozpocznie się  Mszą św. o godz. 10.30 w parafii NMP Matki Kościoła na osiedlu Dolnośląskim. Po Eucharystii, około godz. 12.00 wyruszymy w drogę wraz z ewangelicznymi Mędrcami ze Wschodu ulicami: Wyszyńskiego, Lipową, Pileckiego,  aby pokłonić się Dzieciątku Jezus oczekującemu z Rodzicami w stajence przygotowanej w ogrodach parafii Narodzenia NMP na ul. Kościuszki.

Bełchatowski Orszak będzie transmitowany przez Program 1 Telewizji Polskiej.

Zachęcamy wszystkich górników i energetyków wraz  z Zarządem PGE oraz Dyrekcją Kopali i  Elektrowni posiadających stroje galowe do udziału  w Orszaku jako grupa zawodowa stanowiąca o potędze naszego miasta i regionu.

Zachęcamy też osoby indywidualne do udziału w konkursie na: „Najładniejszy strój kolędnika”. Wystarczy starannie przygotować strój kolędnika, następnie w dniu 6 stycznia ubrać go i zgłosić swój  udział w Orszaku, w punkcie z napisem: ,,Konkurs”, na placu przed kościołem na Osiedlu  Dolnośląskim,  w godz. 11.00 do 12.00, do czasu  wymarszu Orszaku. Ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród nastąpi po zakończeniu Orszaku przy stajence w ogrodach Parafii Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki.

Uwaga! W Konkursie nie mogą brać udziału osoby przebrane za diabły oraz osoby w strojach uwłaczających powadze uroczystości Objawienia Pańskiego.

Zapatrzeni w Świętą Rodzinę, w Jej radość z przyjęcia Dzieciątka, pójdźmy razem za Gwiazdą, aby pokłonić się naszemu Zbawicielowi. Niech pokój  i radość wyniesiona z tego spotkania będzie dla nas źródłem nowej siły i ducha miłosierdzia wobec bliźnich.

Dokładne informacje na temat Orszaku znajdują się: w gablotach, na plakatach oraz na stronie internetowej: belchatow.orszak.org                                                      

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie lokalne
  • Wydarzenie powiatowe

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 05.01.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 162 Poleć znajomemu