Wydarzenie

Nazwa imprezy: Twierdza Smaków - III Festiwal Kuchni Historycznej
Kategoria imprezy: Kulinarne
Miejsce imprezy: Sucha, Zamek Czocha
Data i godzina: 14.08.2020, od 10:00 - 16.08.2020
Organizator: AMW HOTELE SP. z o.o. ZAMEK CZOCHA
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: https://zamekczocha.com/
Dodane przez: Serwis konik.pl (5064) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Twierdza Smaków – III Festiwal Kuchni Historycznej

Najsmaczniejszy festiwal Dolnego Śląska. Cztery dni smakowania potraw z różnych czasów. Degustacje, uczty, zabawy, wspólne gotowanie i warsztaty. Od średniowiecznych przepiórek w piwie, przez francuskie torty z czasów Marii Antoniny, aż po najlepszą whisky na świecie. Jedzenie, picie, biesiady.

Zapraszamy do uczestnictwa w „Twierdzy Smaków – III Dolnośląskim Festiwalu Kuchni Historycznej i Produktów Tradycyjnych w Zamku Czocha”, który odbędzie się w dniach 14-16.08.2020 r., i jest jedną z największych i najpopularniejszych imprez historycznych w regionie. Dwie poprzednie edycje Festiwalu okazały się spektakularnym sukcesem. Liczba gości odwiedzających ostatnią edycję Festiwalu przekroczyła 20 tysięcy turystów. Dzięki temu Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej urósł do rangi największej imprezy tego typu w województwie dolnośląskim i jednej z najważniejszych w Polsce.

III Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej i Produktów Tradycyjnych składać się będzie z pokazów i warsztatów poświęconych tradycjom kulinarnym na ziemiach polskich, prezentacji historycznych przysmaków produkowanych na Dolnym Śląsku, oraz pokazów i warsztatów tradycji kulinarnych innych krajów Europy. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni będą także przedstawiciele z różnych stron świata, którzy zaprezentują historyczne tradycje kulinarne swoich narodów.

Zachęcamy do współpracy w zakresie wynajmu powierzchni na terenach wystawienniczych wokół Zamku Czocha, tj. na terenie dziedzińców zamkowych, fosy oraz terenu folwarku zamkowego pod działalność handlową ( potrawy i wyroby dawnej kuchni, potrawy i wyroby kuchni regionalnej, rękodzieło). Gwarantujemy dotarcie do tysięcy turystów, miłośników  historii i kuchni historycznej, oraz koneserów dobrego jedzenia i zabawy z całego kraju.

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Kuchnia regionalna i tradycyjna
  • Program artystyczny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 16.07.2020
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 122 Poleć znajomemu