Wydarzenie

Nazwa imprezy: "Tradycje wędkarskie w dorzeczu Pilicy" - otwarcie wystawy. Noc Muzeów w Skansenie.
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Tomaszów Mazowiecki, ul. Modrzewskiego 9/11
Data i godzina: 19.05.2018, od 18:00
Organizator: Miejskie Centrum Kultury- filia Skansen Rzeki Pilicy
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.skansenpilicy.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (4959) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Tegoroczna Noc Muzeów (19 maja) rozpocznie się w Skansenie od uroczystego otwarcia wystawy pt. „Tradycje wędkarskie w dorzeczu Pilicy”. Będzie można na niej prześledzić historię wędkarstwa, zapoznać się z różnymi rodzajami wędek, kołowrotków, podbieraków oraz innymi akcesoriami towarzyszącymi łowieniu ryb. Na wystawie nie zabraknie również obfitej literatury dotyczącej tej pasji, pamiątkowych dyplomów, proporczyków, medali i odznak.

Równolegle, w budynku prawie stuletniego młyna, goście będą mieli niecodzienną możliwość oglądania, wyświetlanych z taśm na starym projektorze, filmów o fabrycznym Tomaszowie i zespole „Piliczanie”. Tego niezwykłego zadania podejmą się tomaszowscy pasjonaci Zdzisław Dziedziński i Zbigniew Kowalski. Będą oni obsługiwać projektor i przybliżać gościom niezwykłą historię Tomaszowskiej Fabryki Sztucznego Jedwabiu bardziej znanej przez ostatnie kilkadziesiąt lat jako „Wistom”.

W Noc Muzeów nie może zabraknąć w Skansenie pasjonatów motoryzacji czyli członków Stowarzyszenia Posiadaczy Pojazdów Zabytkowych „WETERAN” z Tomaszowa Maz.. Po raz kolejny zaprezentują swoje niezwykłe motocykle, a Prezes Stowarzyszenia Sławomir Zientara wspomniał, że w tym roku przyjadą także zabytkowe auta.

Warto będzie też obejrzeć nową aranżację młyna, który od tego roku udostępniony został zwiedzającym w całości, łącznie z zakamarkami strychu. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzania części „stacyjki Reymonta” z tematyczną wystawą o Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej i jej związkach z naszym pisarzem – noblistą. Wszystkim tym atrakcjom będzie towarzyszyć okolicznościowa iluminacja historycznych budynków.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 16.05.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 248 Poleć znajomemu