Wydarzenie

Nazwa imprezy: Święto Wojciechowe
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Opole, Rynek i inne lokalizacje
Data i godzina: 20.04.2018, od 20:00 - 22.04.2018
Organizator: Miasto Opole
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.opole.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (4995) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

, Święto Wojciechowe20 - 22.04.2018r., godz. 11:00 - 20:00 - Rynek

Wstęp wolny

Już po raz drugi zapraszamy na wyjątkowe Święto Wojciechowe. To wspaniałe wydarzenie, którym chcemy uczcić patrona naszego miasta – Świętego Wojciecha. W programie wiele atrakcji dla każdego.

Od piątku (20.04) na opolskim Rynku pojawi się Jarmark Wojciechowy, na którym będziemy mogli zaopatrzyć się w pyszne smakołyki oraz oryginalne przedmioty z całej Polski a nawet z Ukrainy! Wydarzenie zaingeruje inscenizacja przedstawienia teatralnego pt. “Rzecz o św. Wojciechu” w wykonaniu Teatru „A” z Gliwic. Spektakl uliczny odbędzie się na schodach przed kościołem Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu w piątek (20.04) o godz. 20:00.

W sobotę i niedzielę (21-22.04) nie lada gratką dla miłośników antyków i zbieraczy starych pamiątek z pewnością będzie pchli targ na Małym Rynku. Na stoiskach będzie można znaleźć przeróżne ciekawostki, gromadzone często przez całe życie. Nie zabraknie również warsztatów i konkursów przygotowanych przez Fundację EXCALIBUR oraz Grupę Rekonstrukcji Historycznej Wiwern. Pod przewodnictwem Bogusława Laitla o 11.00 w sobotę wyruszymy na spacer śladami św. Wojciecha. Bractwo Wojciechowe zadba, aby każdy chętny mógł spróbować wody ze studni św. Wojciecha znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Woda ta ma charakterystyczny smak, można się jej napić tylko raz w roku, a według licznych legend ma cudowne właściwości: leczy chorą cerę, dziewczętom dodaje urody i wzmacnia miłość małżeńską. O godz. 16:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej szykuje się wyjątkowa okazja do rozmowy z Wojciechem Jagielskim - polskim dziennikarzem, reportażystą i pisarzem, długoletni publicystą „Gazety Wyborczej”.

Ale to nie koniec atrakcji. Scena ustawiona na opolskim Rynku będzie tętnić życiem. W sobotę i niedzielę od godz. 12:00, dzięki wsparciu Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu, na scenie pojawią się znakomici muzycy i instrumentaliści. Sobotnią gwiazdą Święta Wojciechowego będzie Ifi Ude – opolanka z nigeryjskimi korzeniami, finalistka polskich eliminacji konkursu Eurowizji. Wieczór zakończymy z Big-Bandem pod dyrekcją Jacka Hornika.

Niedziela dedykowana jest najmłodszym. Na scenie pojawią uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 im. Św. Wojciecha w Opolu oraz zespół „Szansa”. Dynamiczne i przebojowe show dla dzieci zapewnią również „Siostry Wajs & Stonoga”. To ponad godzina dobrej zabawy, wesołych piosenek, które dzieci będą nucić długo po zakończonym koncercie, tańca z zakręconą stonogą i interaktywnej rozrywki. Muzyczne niezapomniane widowisko pełne figli, uśmiechu i radości.

Święto Wojciechowe zakończymy wspaniałym występem Lukasa Gogola, który zwyciężył w ubiegłorocznym programie "Mam talent". Zapraszamy!

Informacje dodatkowe

  • Kuchnia regionalna i tradycyjna
  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 17.04.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 228 Poleć znajomemu