Wydarzenie

Nazwa imprezy: Rodzinne warsztaty kolęd polskich i ukraińskich (dla rodziców z dziećmi)
Kategoria imprezy: Muzyka/Taniec
Miejsce imprezy: Lublin, ul. Grodzka 5a
Data i godzina: 17.12.2017, od 10:00
Organizator: Warsztaty Kultury
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.warsztatykultury.pl
Dodane przez: Warsztaty Kultury (5) Star
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Zapraszamy na rodzinne warsztaty śpiewania kolęd, podczas których można będzie zaczerpnąć z przeogromnej skarbnicy tradycyjnych kolęd polskich i ukraińskich, nauczyć się kilku z nich oraz posłuchać o starodawnych zwyczajach kolędowania. Zajęcia poprowadzą Agata Harz, Remigiusz Mazur-Hanaj, Jurij i Zuzanna Pastuszenko.

Kiedy: 17 grudzień 2017, godz. 10:00-12:00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa, II piętro
Zapisy: za pośrednictwem formularza on-line. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty dla rodzin z dziećmi (w wieku od 6 lat). Uczestnikami zajęć są zarówno dzieci, jak i rodzice (lub opiekunowie).

Jurij Pastuszenko – etnomuzykolog, stypendysta programu Gaude Polonia, zajmuje się badaniem, dokumentowaniem i kontynuacją ukraińskich tradycji wokalnych. Absolwent Katedry Folkloru i Etnografii Kijowskiego Uniwersytetu Kultury, członek takich zespołów jak Otawa i Drewo. W Polsce prowadzi bogatą działalność koncertową i edukacyjną, na polu zawodowym współpracuje z twórcami reprezentującymi różne prądy w muzyce i nie tylko. Jest inicjatorem zespołu „More” oraz międzynarodowego programu „Morze pieśni”. Współpracuje z Teatrem Maska w Rzeszowie.

Zuzanna Morawiecka-Pastuszenko – uczestniczka wielu projektów badawczych i rekonstrukcyjnych dotyczących tradycyjnej muzyki polskiej i ukraińskiej. Interesuje się głównie obszarami na styku kultur, takimi jak Dolny Śląsk i Podlasie, gdzie w wyniku interakcji powstają zjawiska o unikalnej wartości. Autorka artykułów i materiałów dokumentalnych, instruktorka, członkini zespołu „More”.

Agata Harz – śpiewaczka wykonująca zarówno muzykę eksperymentalną (zespół Księżyc), jak i dawną muzykę wiejską w stylu in crudo, czyli bez stylizacji, tzw. białym głosem. Od wielu lat prowadzi własne warsztaty śpiewacze, zajęcia edukacyjne oraz koncerty dla dzieci, współpracując z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie. http://agataharz.wix.com/ahaha

Remigiusz Mazur-Hanaj – etnograf, animator kultury, współtwórca „ruchu domów tańca” w Polsce. Prowadzi wydawnictwo In Crudo, w którym wydał kilkanaście płyt z nagraniami archiwalnymi muzyki tradycyjnej oraz książkę „Za dziada w superwróbla przemienionego” – antologię pieśni dziadowskiej nowej (plon dwóch edycji konkursu ogólnopolskiego), organizował Tabory Domu Tańca oraz Akademię Muzyków Wędrownych w Narolu. Scenarzysta kilkunastu filmów dokumentalnych o muzyce ludowej, juror festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. Muzyk w zespole muzyki eksperymentalnej Księżyc, redaktor naczelny wortalu MuzykaTradycyjna.pl oraz MuzykaRoztocza.pl.

WAŻNE DOKUMENTY
Regulamin – Rodzinne warsztaty kolęd A. Harz

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie lokalne

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 12.12.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 178 Poleć znajomemu