Wydarzenie

Nazwa imprezy: Koncert finałowy „Popołudnie ze Straussem 2017”
Kategoria imprezy: Muzyka/Taniec
Miejsce imprezy: Wieliczka, ul. Daniłowicza 10
Data i godzina: 24.09.2017, od 16:00
Organizator: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: http://www.muzeum.wieliczka.pl
Dodane przez: Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka (34) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na koncert finałowy ”Popołudnie ze Straussem ”, który odbędzie się 24 września 2017 r. o godz. 16.00, w komorze A. Długosza w Muzeum na III poziomie kopalni soli w Wieliczce. Zjazd do kopalni od godz. 15.15 szybem Daniłowicza.

Koncert wykonają:  Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem Jerzego Sobeńko oraz znani soliści:  Krystyna Tyburowska - sopran i Jan Zakrzewski – tenor. Pożegna on lato wypełniając komorę A. Długosza romantycznymi dźwiękami walcy, energetycznymi  rytmami polek, tańców węgierskich i marszy.

Komora, w której odbędzie się koncert, upamiętnia osobę Alfonsa Długosza, twórcę i pierwszego dyrektora Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Szczególnego uroku i dostojeństwa dodają jej efektowne żyrandole ozdobione kryształkami soli. Komora pełni funkcje sali estradowo-koncertowej, sporadycznie ekspozycyjnej oraz  sceny teatralnej. Ciekawostką jest to, że znajduje się w największej rozpoznanej przez geologów w wielickiej kopalni bryle soli zielonej, która rozciąga się od I do V poziomu.

Soliści:

Krystyna Tyburowska - sopran

To artystka o wspaniałym, aksamitnym i zarazem soczyście dźwięcznym głosie. Jej kreacje są pełne ekspresji dzięki swobodnemu operowaniu dynamiką i umiejętności zmiany odcieni barwy głosu. 

Krystyna Tyburowska czuje się dobrze zarówno w repertuarze operowym jak i operetkowym. W jej różnorodnym repertuarze są dzieła Händla, Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Verdiego, Leoncavalla, Gounoda, Bizeta, Offenbacha i Moniuszki, …  Zawsze dostosowuje się bezbłędnie do ich odmiennych stylów a przy tym pozostaje sobą ukazując swój charakterystyczny temperament i wrażliwość artystyczną.

Umiejętności aktorskie artystki spowodowały, że zagrała w kilku filmowych wersjach oper : ,,Don Pasquale” Gaetano Donizettiego ,,Śmierć Don Juana” Romana Palestra oraz operetki ,,Student żebrak” Carla Millöckera. Znakomicie wykonuje także repertuar oratoryjny oraz recitale pieśni.

Krystyna Tyburowska od 1994 roku jest solistką Opery i Operetki w Krakowie. Często występuje gościnnie w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Belgii, Holandii, Czechach i Rosji.

Jan Zakrzewski - tenor

Jest śpiewakiem o silnej osobowości artystycznej. Jego kreacje charakteryzują się dużą wrażliwością i mistrzowskim wykonaniem. Jan Zakrzewski występował we wszystkich teatrach operowych w Polsce a także na scenach operowych Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. Partnerował najwybitniejszym solistkom polskich scen - m.in. Wandzie Polańskiej, Zdzisławie Donat, Krystynie Tyburowskiej, Barbarze Mądrej, Grażynie Brodzińskiej.

Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę w Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie.

W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.: Belmonte w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Rudolf w Cyganerii Pucciniego, Faust w Fauście Gounoda, Turridu w Rycerskości Wieśniaczej Mascagniego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Daniło i Kamil w Wesołej Wdówce Szymon i Jan w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E. Kálmána.

Informacja: 12 278 58 49, info@muzeum.wieliczka.pl

www.muzeum.wieliczka.pl

Patronat medialny:

TVP Kraków, Radio Kraków, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Travel Trends Group, Portal Wieliczkacity.pl

 

Informacje dodatkowe

  • Program artystyczny
  • Wstęp płatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 19.09.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 377 Poleć znajomemu