Wydarzenie

Nazwa imprezy: Jarmark rzemiosła. Malbork 2020
Kategoria imprezy: Jarmarki/Targi
Miejsce imprezy: Malbork, Zamek w Malborku
Data i godzina: 23.07.2020, od 10:00 - 26.07.2020
Organizator: Muzeum Zamkowe w Malborku
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: https://www.facebook.com/events/960826704339352/
Dodane przez: Serwis konik.pl (5064) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

W trosce o bezpieczeństwo publiczne w związku z zagrożeniem spowodowanym koronawirusem z przykrością musieliśmy podjąć trudną decyzję i odwołać tegoroczną imprezę Oblężenie Malborka.
Ale aby nie pozbawić Państwa całkowicie smaków naszej imprezy, myśląc o naszych gościach z kraju i zagranicy, chcielibyśmy zaprosić na jarmark rzemiosła, który co roku cieszy się wielkim zainteresowaniem i coraz większą popularnością. Zamek Malbork ze swym niepowtarzalnym klimatem jest miejscem szczególnie predestynowanym do prezentacji zachowanego lub odtwarzanego bogactwa kultury ludowej nawiązującej do wielowiekowej tradycji sławnych jarmarków i pokazów dawnego rzemiosła.

Międzymurze zachodnie zapełni się rzemieślnikami, którzy sprzedają niebanalne produkty wytwarzane w tradycyjny sposób. Swoje towary wystawi wielu rękodzielników z całej Polski i z zagranicy. Dostępna będzie galanteria domowa, wyroby dekoracyjne, biżuteria, drewniane naczynia, lampiony z drewna i cienko wygarbowanej skóry (tzw. pergaminowej), miecze, hełmy, tarcze, tradycyjne średniowieczne stroje, zabawki, różnego rodzaju akcesoria, przepyszne miody pitne i niepowtarzalne drobiazgi.
Sprzedawane przedmioty, w większości wykonywane są wyłącznie ręcznie po to, by wyroby były jak najbardziej zbliżone do przedmiotów używanych w minionych epokach.

Udział w jarmarku jest możliwy dla każdego rzemieślnika. Wystawcy organizują swoje stylizowane stoiska we własnym zakresie. Zapraszamy do zgłaszania swojego udziału w wydarzeniu na adres: anna.stroje@wp.pl lub tel: 883 993773

Miasteczka rzemieślników należy szukać na międzymurzu zachodnim w terminie 23-26 lipca 2020.

Serdecznie zapraszamy!!!

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Kuchnia regionalna i tradycyjna
  • Pokazy rękodzieła
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 12.07.2020
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 107 Poleć znajomemu