Wydarzenie

Nazwa imprezy: IV Grzybowski Turniej Wojów - Rękawica została rzucona
Kategoria imprezy: Historyczne
Miejsce imprezy: Grzybowo, Gzrybowo 10A
Data i godzina: 19.08.2017, od 10:00 - 20.08.2017
Organizator: Muzeum na Lednicy, Stowarzyszenie Szansa
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.lednica.pl
Dodane przez: Gość (44) StarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

„Rękawica została rzucona”

W zmaganiach toczących się na Grzybowskim grodzie przez dwa kolejne Turnieje zwyciężali członkowie Bractwa Wojowników Kruki. Oni też, obok nagród indywidualnych i drużynowych, zdobywali zaszczytne miano Drużyny Grodu Grzybowskiego, a także proporzec Kasztelana Grodu. Jeżeli w roku 2017 zwyciężą po raz trzeci zarówno miano jak i proporzec przejdą na Ich własność!

Kruki rzucają wyzwanie! Kruki rzucają rękawicę wszystkim drużynom Słowian i Wikingów!

Kto stanie naprzeciw Krukom!

Kto podejmie  rękawice rzuconą przez Kruki?

Kto się zmierzy z walecznymi, niezwyciężonymi Krukami?

Na miecze i topory, na łuki, na zapasy, na bieg sprawnościowy i potyczki grupowe, w dzień i w nocy – Kruki przyjmują każde wyzwanie!

Kto? Kto przeciw Krukom!?

IV Grzybowski Turniej Wojów odbywający się w autentycznej scenerii piastowskiego grodu to dwa dni zmagań wojowników, którzy będą się starać pokonać członków Bractwa Kruki. Pojedynki indywidualne i drużynowe na miecze, topory, strzelanie z łuku pokażą która drużyna i który z wojów są najlepsi. Uczestnicy będą musieli wykazać się także sprawnością fizyczną – bieg woja, rzut zapałką, bieg przez bagna, czy nocne spotkanie wojów to sprawdzian siły, zwinności, szybkości i orientacji.

Wojownikom będą towarzyszyć ich drużyny, rody, przyjadą kupcy i rzemieślnicy. Takie wydarzenie turniejowe przyciąga także kuglarzy, grajków, magów i artystów – wirtuozów śpiewokrzyku i popisujących się na instrumentach.

Grzybowski Turniej Wojów to wydarzenie rekonstruktorskie w którym bierze udział kilkuset rekonstruktorów. W autentycznej scenerii piastowskiego grodu można nie tylko dotknąć przeszłości, ale można się w nią zanurzyć. Można usłyszeć szczęk oręża, odgłosy z kuźni, gwar targujących się kupców i rzemieślników, odgłosy domowej krzątaniny i sąsiedzkiej kłótni.

Przybywający na gród dorośli będą mogli podpatrzeć i porozmawiać z najlepszymi odtwórcami parającymi się zapomnianymi rzemiosłami – dziegciarstwem, snycerstwem, ale taż garncarstwem, skórnictwem czy naturalnym farbowaniem wełny i tkanin. Młodsi będą mogli zagrać w Kuba, czy pobawić się drewnianymi zabawkami. Grzybowska Akademia Małego Archeologa pozwoli większym i mniejszym poznać warsztat pracy archeologa i pozwoli przez chwilę być archeologiem – odkrywcą przeszłości.

A wszyscy będą mogli na Grzybowskim grodzie podziwiać zmagania najlepszych wojowników, albo bawić się przy średniowiecznej muzyce.

Dla najbardziej zainteresowanych historią będą wykłady naukowe, specjalnie przygotowana wystawa, oraz filmy popularyzujące przeszłość.

Teatralne widowisko plenerowe na grodowym majdanie będzie doskonałym podsumowaniem zarówno Grzybowskiego wydarzenia jak i naszej współczesnej wizji przeszłości.

Informacje dodatkowe

 • Atrakcje dla dzieci
 • Inscenizacja historyczna
 • Integracja międzypokoleniowa
 • Parking bezpłatny
 • Parking płatny
 • Pokazy rękodzieła
 • Pokazy rycerske
 • Program artystyczny
 • Warsztaty ginących zawodów
 • Wstęp płatny
 • Wydarzenie dla dzieci
 • Wydarzenie ogólnopolskie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 16.07.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 556 Poleć znajomemu