Wydarzenie

Nazwa imprezy: "Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach". Promocja książki
Kategoria imprezy: Historyczne
Miejsce imprezy: Wola Okrzejska, Muzeum Henryka Sienkiewicza
Data i godzina: 15.10.2017, od 16:00
Organizator: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: https://web.facebook.com/muzeumsienkiewicza
Dodane przez: Serwis konik.pl (4959) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz Wydawnictwo VEDA serdecznie zapraszają na uroczystą promocję książki autorstwa Pani prof. dr hab. Jolanty Sztachelskiej

HENRYK SIENKIEWICZ. ŻYCIE NA WALIZKACH

W niedzielę 15 października o godzinie 16 w siedzibie muzeum.

"Henryk Sienkiewicz. Życie na walizkach" to pierwszy bogato ilustrowany album biograficzny, który przybliża postać Henryka Sienkiewicza – podróżnika. Podróż naznaczyła jego biografię i nadała jej niezwykły koloryt. Urodzony w Woli Okrzejskiej w skromnej rodzinie szlacheckiej odbył wojaże, o jakich inni tylko marzyli – był w Ameryce, w Afryce, w Azji (Turcja), a w Europie Zachodniej czuł się jak u siebie. Był w pełnym tego słowa Polakiem i Europejczykiem, a jego życiorys mógłby stanowić podstawę scenariusza filmowego lub powieści.

Na kartach albumu słowem i obrazem opowiedziane zostało to niezwykłe życie i pasja Sienkiewicza do podróży. Gdy wejrzeć w jego biografię to okazuje się, iż właściwie ciągle jest w drodze, to gdzieś wyjeżdża, to skądś wraca. W podróży pisał i obmyślał nowe tematy, nadsyłał korespondencje do prasy krajowej, pisał do wielu przyjaciół. Skala tego podróżowania jest tak intensywna, że może zdumiewać.

Sienkiewicz – podróżnik to ktoś oddany swojemu krajowi, zatroskany przedłużającym się stanem niewoli, ale też znakomicie orientujący się w sprawach światowych. Sukcesy literackie, które osiągnął w Europie i na świecie, zbudowały jego pozycję – tego nie doświadczył ani przed nim, ani po nim żaden inny polski pisarz. Album ukazuje czytelnikom, zwłaszcza młodemu pokoleniu, w nowatorski i atrakcyjny wizualnie sposób postać Henryka Sienkiewicza, w dużej mierze przełamując stereotypowe widzenie wielkiego Polaka i pisarza.

Autorka, prof. Jolanta Sztachelska związana z Uniwersytetem w Białymstoku to wytrawny znawca życia i twórczości polskiego noblisty. Jej dorobek naukowy i publikacyjny jest przebogaty, zajmuje się od ponad 20 lat studiami nad Henrykiem Sienkiewiczem.

Partnerem wydania albumu jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Serdecznie zapraszamy ! :)

Informacje dodatkowe

  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie powiatowe
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 12.10.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 318 Poleć znajomemu