Wydarzenie

Nazwa imprezy: Dzień Kolejarza. Spotkanie w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Jaworzyna Śląska, ul. Towarowa, Muzeum Kolejnictwa
Data i godzina: 25.11.2019, od 10:00
Organizator: Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.muzeumtechniki.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (5050) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Kustosz Muzeum, wieloletni pracownik PKP, maszynista Zbigniew Gryzgot zaprasza byłych i aktualnych kolejarzy na spotkanie  z okazji Święta Kolejarza.

Spotkanie odbędzie się 25 listopada 2019 r. o godz. 10.00 na terenie Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej  Dzień Kolejarza jest polskim świętem obchodzonym od 38 lat w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. W ramach obchodów Dnia Kolejarza zostanie zorganizowane spotkanie kolejarz dzieci i młodzieży z emerytowanymi kolejarzami „Kolej łączy pokolenia”. Celem spotkania  jest zainteresowanie młodych ludzi tematyką kolejnictwa – na terenie historycznej lokomotywowni w Jaworzynie Śląskiej.  

W programie  uroczystości: powitanie gości,spotkanie z dziećmi i młodzieżą Kolej łączy Pokolenia,  spotkanie wspominkowe, oprowadzenie po nowej wystawie prezentującą historię kolei i techniki kolejowej od XIX wieku do okresu PRL. W częściowo chronologicznym układzie wyodrębniono 7 tematycznych przestrzeni ekspozycyjnych: Naczelnik 1930 (historia kolei w Jaworzynie Śląskiej 1843 – 1945), Naczelnik 1977 (historia kolei w Jaworzynie 1945 – 1990), pracownia ODRA (prezentująca jedyną na Dolnym Śląsku cyfrową maszynę obliczeniową ODRA 1305), Kolejowa Kasa, Kolejowa Medycyna Pracy, Zawody PKP, drukarnię oraz zabytkową makietę kolejową H0 prezentowaną w nowej aranżacji.

Po części oficjalnej organizatorzy zapraszają  na poczęstunek. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Rezerwacja miejsc
  • Wstęp płatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 21.11.2019
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 219 Poleć znajomemu