Wydarzenie

Nazwa imprezy: BAJKOLANDIA „W Klepsydrze Czasu”
Kategoria imprezy: Okolicznościowe
Miejsce imprezy: Andrychów, Park Miejski
Data i godzina: 28.05.2017, od 11:00
Organizator: kultura.andrychow
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: http://www.kultura.andrychow.eu
Dodane przez: kultura.andrychow (28) Star
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

W tym roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie planuje organizację kilku wydarzeń kulturalnych w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów, ale i do licznie odwiedzających nas turystów, także z zagranicy…

W niedzielę 28 maja zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w siódmej edycji BAJKOLANDII, która w tym roku odbędzie się pod hasłem „W klepsydrze czasu”!
Bajkolandia to pozytywna, będąca źródłem radości – adresowana do dzieci i rodziców – impreza, która od kilku lat wpisana jest w życie kulturalne naszej gminy. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest przybliżenie mieszkańcom gminy, zwłaszcza dzieciom, historii i kultury Andrychowa i okolic. Bajkolandia będzie realizowana w sąsiadujących ze sobą miejscach w centrum Andrychowa – Parku Miejskim oraz na Placu Mickiewicza. Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Radość” a Patronat Honorowy nad nią objęli Marszałek Województwa Małopolskiego – Jacek Krupa oraz Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak.

W realizację przedsięwzięcia włącza się wiele organizacji oraz instytucji z całej gminy, m.in.: Fundacja na Rzecz Wsparcia, Integracji i Rozwoju Osób oraz Rodzin Potrzebujących pn. WIIR w Andrychowie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Andrychowie, Fundacja „PROMYCZEK”, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Andrychowie, Szkoły Podstawowe Nr 2 oraz Nr 4 w Andrychowie, Przedszkola z Andrychowa, ZSS w Sułkowicach-Łęgu, ZSS w Targanicach, ZSS w Zagórniku, ZSS w Sułkowicach-Bolęcinie, ZSS w Inwałdzie, ZSS w Roczynach, ZSS w Rzykach – Szkoła Podstawowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Andrychów, Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Związek Harcerstwa Polskiego – Hufiec Andrychów im. Szarych Szeregów.

Elementami wzbogacającymi atrakcyjność tegorocznej edycji Bajkolandii będą m.in.: barwny korowód z udziałem grup rekonstrukcyjnych, reprezentacji szkół i instytucji, występ dziecięcego zespołu ludowego BŘECLAVÁNEK z Moraw, Fabryka Słodkości z Miss Ewą Wachowicz, Festiwal ognia oraz premiera książki „Legenda andrychowska. Tam, gdzie straszy duch kota czarnego jak noc”.
Dodatkowe informacje oraz szczegółowy program Bajkolandii znajdują się na stronach: www.kultura.andrychow.eu/bajkolandia, www.250lat.andrychow.eu oraz na profilu Facebook wydarzenia www.facebook.com/BajkolandiaAndrychow.
Zapraszamy!

Informacje dodatkowe

 • Atrakcje dla dzieci
 • Inscenizacja historyczna
 • Pokazy rękodzieła
 • Pokazy rycerske
 • Produkty rolnictwa tradycyjnego
 • Program artystyczny
 • Warsztaty ginących zawodów
 • Wstęp bezpłatny
 • Wydarzenie dla dzieci
 • Wydarzenie lokalne
 • Wydarzenie powiatowe

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 19.05.2017
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 506 Poleć znajomemu