Wydarzenie

Nazwa imprezy: 10 Majówka żołnierska Operacja Zachód 2018
Kategoria imprezy: Technika/Militaria
Miejsce imprezy: Wrocław, ul. Pełczyńska 33, Fort Wrocław nr 9
Data i godzina: 19.05.2018, od 10:00
Organizator: Agencja Artystyczna "JEDYNKA"
Kontakt:
[ pokaż dane kontaktowe ]
Strona www: www.jedynka.art.pl
Dodane przez: Serwis konik.pl (4961) StarStarStarStarStar
Poinformuj znajomych:

Opis imprezy

Już po raz 10 –ty zapraszamy na plenerowo – rekreacyjną imprezę „ Operacja Zachód 2018 , wzbogacającą ofertę rekreacyjną Wrocławia, kierowaną do miłośników militariów, którzy odwiedzają nas z całymi rodzinami, często wielopokoleniowymi. Jest żywym miejscem pokazu eksponatów do których można wejść, wziąć broń do ręki, poczuć klimat tamtych czasów 
Głównym zadaniem majówki to upowszechnianie tradycji i historii oręża polskiego, rozwinięcie uczuć i postaw patriotycznych oraz przybliżenie idei wojskowości w lekki sposób w atmosferze festynu i zabawy , wymiana doświadczeń i swobodny dostęp zwiedzających do eksponatów z historii XX wieku. Majówka ta odbywa się w ramach EUROPEJSKIEJ NOCY MUZEÓW, na terenie zespołu budowli militarnych Fortu Wrocław Nr 9 - Muzeum Militarne przy ul. Pełczyńskiej 33. Obiekt powstał pod koniec XIX w. i był najnowocześniejszym z "lekkich" fortec ówczesnych wschodnich granic cesarstwa Niemiec, aktualnie jeden z najlepiej zachowanych i dostępnych z 40 istniejących jeszcze obiektów fortecznych Wrocławia. 

W godz. 10:00 – 19:00 zwiedzanie centralnego schronu Fortu, a tam wystawa o „Linii Maginota” oraz eksponaty znalezione podczas porządkowania Fortu. W jednej z kazamat żywa wystawa - tzw. Diorama - z udziałem żołnierzy pruskich w umundurowaniu i uzbrojeniu z 1918 r. 
W obozie polowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Militarnych i Historii „Twierdza Wrocław „ zobaczymy broń, wyposażenie i pojazdy militarne z ich własnych zbiorów oraz z Muzeum „Twierdza BTR - 40” i Vojenskiego Muzeum z Kralik (Czechy). Jak co rok, kolejka ustawi się do wojskowej polowej piekarni z ciągłym wypiekiem chleba. 

Od godz.18:00 przeprowadzimy konkursy sprawnościowe – w tym przenoszenie „rannego” na noszach , rzut grantem F-1 do celu, przeciąganie „Willysa” ., by po godzinnej przerwie potrzebnej do przygotowania inscenizacji, o godz,20:00 zobaczyć widowisko dynamiczne MELDUNEK „N” przygotowane wspólnie z wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnym „CETA” i Łódzkim Centrum Filmowym. Tematem widowiska to inscenizacja zdobywania bunkra z 1945 r. a towarzyszyć temu będzie bogata pirotechnika i broń z tamtych lat. 

Dodatkowe informacje można uzyskać: biuro@jedynka.art.pl lub telefonicznie pod nr 603 - 634 446 

Muzeum znajduje się przy Obwodnicy Śródmiejskiej przy drodze Wrocław - Oborniki Śl. Dojazd autobusem MPK Nr 105 , 108, 111 oraz bezpośrednio pociągiem do stacji " Wrocław – Osobowice ". Dojazd do Muzeum od godz.17:00 specjalnym bezpłatnym autobusem linii M-2. Ostatni kurs spod Muzeum o godz.23:00 

Wstęp Bezpłatny!

Informacje dodatkowe

  • Atrakcje dla dzieci
  • Inscenizacja historyczna
  • Integracja międzypokoleniowa
  • Program artystyczny
  • Wstęp bezpłatny
  • Wydarzenie wojewódzkie

Mapa miejsca imprezy

Zdjęcia imprezy

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

Data dodania imprezy 16.05.2018
Inne wydarzenia dodane przez użytkownika
Liczba odwiedzin: 288 Poleć znajomemu